אם אתם כבר באילת...

 
אז אם כבר נסעתם עד אילת, לא כדאי גם לטייל מעט בהרים במקום לבלות עוד שעתיים בקניון?
עין נטפים- מסלול מעגלי למשפחות מטיילות 2.5 ק"מ.
 
 
אזור הרי אילת, הוא בוודאי אחד מהאזורים היפים בארצנו. הנוף הדרמטי של ההרים עם נופו של מפרץ אילת, לא יכול להשאיר אותנו אדישים.
המסלול מתאים למשפחות, אשר מעוניינות בהפוגה קלה מהעיר הסואנת, ומזמנת לנו מפגש עם החיים העשירים, מחוץ לעיר. הוא מתחיל ברחבת החנייה - דרך מסומנת בצבע ירוק מובילה לירידה בנקיק צר, ממש בתוך המצוק עד לנחל עצמו.
שוקת עם מים היא למעשה הסיבה שלשמה נתכנסנו. ייתכן והמראה מאכזב במבט הראשון, אך דווקא זה ממחיש עבורנו את היופי שבמקור מים חיים נדיר זה במדבר. בעלי החיים באזור מסתמכים על המעיין צנוע, ובשעות אחר הצהריים ובשעות הבוקר המוקדמות, ניתן לראות אותם מגיעים למעיין להרוות את צמאונם.
היעל הוא אחד החיות שעם קצת מזל ניתן יהיה לראות באזור. כבר בתנ"ך נכתב "ההרים הגבוהים ליעלים", ואכן היעל בעל כושר טיפוס על מצוקים שמעורר השתאות - רגליו השריריות, כושר שיווי משקל ואחיזה מצויינת בפרסותיו מסייעים לו . ארץ ישראל מכונה גם "ארץ היעל", והיעל הוא סימלה של רשות הטבע והגנים הלאומיים. לזכרי היעלים זקן קטן וקרנים גדולות ומעוקלות- אורכן של קרני הזכר כ-75 ס"מ.
 
 
 
ניתן להמשיך ולסייר מסביב למעיין בתואי נחל נטפים, כאשר רוצים לחזור עולים בשביל המסומן ירוק בחזרה אל החניון בו השארנו את הרכב.
 
איך מגיעים?
 
מאילת יוצאים על כביש מספר 12 לכיוון הרי אילת (מערב), משאירים את העיר מאחור עד שרואים שלט מצד ימין- "עין נטפים" ממשיכים בנסיעה עד לחניון עפר.
עוד באזור
בעלי רכב גבוה (ג'יפים, טנדרים, רכב משפחתי גבוה), יכולים לחזור לאילת דרך דרך העפר של נחל שלמה. הכניסה לדרך היא מכביש 12, ומגיעה עד לבית ויליאמס.
פסגת הר יואש היא נקודת תצפית פנטסטית למצוקי נחל גשרון, מפרץ אילת והרי סיני. ניתן להגיע עם רכב לפסגת ההר, לוחות הסבר מבארים את הנוף.
מסעדות, בתי קפה- באילת כמובן,
 
הערות
 
* הטיול על אחריות המטיילים בלבד.
* יש להצטייד במים- 3 ליטר לאדם לפחות.
* יש להתעדכן בפרטי המסלול העדכניים טרם היציאה.
* יש להשתמש במפת סימון שבילים.
* זהירות בירידה לנחל, השתמשו ביתדות. אין לסטות מהשביל המסומן.
  
תהנו.
 
                                                                                                                                                            www.tvmisrael.co.il

052-8337844 052-2942412

שם:
טלפון:
Email:
הפניה: